Sokağa Çıkma Yasağında Ev Taşıma Nasıl Alınır?
Pandemide Ev Taşıma Hizmeti

Sokağa Çıkma Yasağında Ev Taşımacılığı

Sokağa Çıkma Yasağında Ev Taşımacılığı

2019 yılında Çin'in wuhan kentinde covid-19 korona virüsü ortaya çıktı. Ekonomik kaygılar sebebiyle korona virüsü alanında gerekli bilgilendirme ve önlemler konusunda çok geç hareket edildiği için koronavirüs inceden inceye tüm dünya geneline yayılmasına olanak sağlandı. İnsandan insana bulaşan covid-19 virüsü denizyolu ve havayolu taşımacılık sebebiyle hızlı bir şekilde bütün dünya ülkelerine yayılmış oldu. Akciğer ve üst hava solunum yolu üzerinde oluşan enfeksiyon sebebiyle hastanelerdeki tedavi ve müdahale konusunda çok ağır darbe aldı.

Hastalığın hızlı bir şekilde yayılmasını engellemek adına ülkeler tam kapanma ve sokağa çıkma yasağı ilan etmek zorunda kaldı. Belirli hizmet kategorileri ve kişi ve firmalar haricinde ekonomik koşulların düşük düzeyde de olsa aktif bir şekilde hareket etmesi adına tam kapanma ve sokağa çıkma yasağı belirli koşullar altında bir ve altı aylık periyotlarda hastalığın bulaşma hızını yavaşlatma yöntemini olumlu sonuçlar verdi.

Sokağa çıkma yasağının insanların genel temel ihtiyaçlarından biri olan seyahat ve ev taşıma gibi olanaklardan faydalanmaları adına belirli koşullar çerçevesinde kişi ve firmalara belirli esneklikler alanında imkanlar sağlandı.

Sokağa Çıkma Yasağı Nedir?

Türkiye cumhuriyeti'nin 81 ilinde hıfzıssıhha kuralları çerçevesinde ülke halkının yaşama hakkının korunması adına tam kapanma kapsamında sabah ve akşam belirli zaman aralıklarında sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Sadece belirli zaman çerçevesinde temel insani ihtiyaçların karşılanması adına belirlenen kurallar çerçevesinde belirlenen sosyal mesafe ve temas kuralları çerçevesinde kontrollü hayat anlayışı ile insanların bu zorlu süreci atlatılması adına böylesi kararlar alındı.

Sokağa Çıkma Yasağında Ev Taşınır Mı?

Nakliye şirketleri olarak hizmet sunacağımız günde gerekli izin ve koşullar sağlanarak hizmet ihtiyacı duyan kişilere gerekli kontroller sağlandıktan sonra ev taşıma hizmeti sunmaktayız.

Maske mesafe temizlik kurallarına riayet edildiği takdirde sokağa çıkma yasağında nakliye şirketi olarak ev taşıma hizmetini gerçekleştirebilmekteyiz. İhtiyaç duyulan hizmetin güvenli ve sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesi için maske mesafe ve temizlik kurallarına riayet ederek kontrole hayat çerçevesinde kendi ve müşterilerimizin sağlığını önemseyerek hizmetlerimizi güvenli bir şekilde gerçekleşmesini sağlamaktayız.

Tam Kapanmada Nakliyecilere Yasak Var Mı?

Şehirler arası nakliyat ve şehir içi nakliye hizmeti dışında gelişen ve sosyal mesafe kurallarına riayet etmeyen temas oluşturabilecek nakliyat hizmetleri haricindeki diğer hizmetlerde sokağa çıkma yasağı veya tam kapanma süreçlerinde izne tabii tutulmaktadır.

Sokağa Çıkma Yasağında Nasıl İzin Alınır?

Medya televizyon ve internet platformlarında bilgilendirmeler doğrultusunda izin alma işlemleri e-devlet ve SMS üzerinden izin alınabilmektedir.

E-devlet Üzerinden Sokağa Çıkma İzni Nasıl Alınır?

Evinizi taşıtmak istiyorsanız ve bunun güvenli bir şekilde gerçekleşmesini istiyor iseniz seyahat izin belgesi almak durumundasınız. E-devlet sistemi üzerinden seyahat izin belgesi veya taşıma izni olarak adlandırılan Bu belgeyi aşağıdaki adımları uygulayarak hızlı bir şekilde alabilirsiniz.

 • E-Devlet uygulamasını açın ve giriş yapın.
 • E-Devlet uygulamasının arama bölümüne İçişleri Bakanlığı Yazın.
 • E-Başvuru (İçişleri Bakanlığı) kısmına tıklayarak ilerleyin.
 • https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-e-basvuru
 • Yeni başvuru bölümünden başvuru türü olarak seyahat izin işlemleri’ni seçin.
 • Belge türü olarak 65 yaş altı vatandaşlarımıza özel araç seyahat izin belgesi verilmesi seçin.
 • Bulunduğunuz ili kendinize göre seçip istenilen bilgileri girdikten sonra belgenizi oluşturabilirsiniz.

Not: Belge türünü tercih ederken 65 yaş altı veya üstü kişilere göre tercihinizi yapabilirsiniz. Aile bireylerinde 65 yaş üstü var ise buna görede başvuruda bulunabilirsiniz. Şehir içi nakliyat veya şehirler arası nakliyat hizmeti almak için koronavirüs sürecinde sokağa çıkma yasağının olduğu zamanlarda ev taşıma veya evden eve nakliyat hizmeti almak için bu izinleri almak bu işlemleri uygulamak zorundasınız.Kısıtlamaların olduğu zamanlarda aldığınız bu izin ile ev taşıma hizmetini güvenle alabilirsiniz.

Sokağa Çıkma Yasağında İstisna Olan Kişi ve İşletmeler Kimlerdir?

Sokağa çıkma yasağı uygulamasında bazı vatandaşlar muafiyet kapsamında değerlendirilerek izin alınmadan sokaklara çıkabilmektedir. Bu Muafiyetten faydalanabilecek kişiler aşağıda ki listede belirtilmiştir. Listede belirtilen şartlar ve hizmet kategorisinde değerlendirilen kişilere bir kısıtlama söz konusu değildir. Belirlenen bu kurallar çerçevesinde hareket eden veya sokakta tespit edilen bütün vatandaşlara kişi başına 3.150 TL türk lirası para cezası kesilmektedir.

 • Sokağa çıkma yasağında “Açık Olacak İşyeri, İşletme ve Kurumlarda” yönetici, görevli veya çalışanları,
 • TBMM çalışanları,
 • Kamu düzeni ve güvenliğinin sağlanmasında görevli olanlar,
 • Acil çağrı merkezi çalışanları,
 • Birinci derece yakınlarının cenaze defin işlemlerini gerçekleştirecek ve katılacak olanlar,
 • Elektrik, su, doğalgaz, telekomünikasyon vb. kesintiye uğramaması gereken tedarik sistemlerinin sürdürülmesi ve arızalarının giderilmesinde görevli personeller,
 • Ürün ve/veya malzemelerin naklinde lojistiğinde yurt içi ve dışı taşımacılık kapsamında görevli olanlar
 • Gazete, radyo ve televizyon kuruluşlarında görevli olanlar
 • Yaşlı bakımevi, huzurevi, rehabilitasyon merkezleri, çocuk evleri vb. sosyal koruma/bakım merkezleri çalışanları
 • PTT, kargo ve su dağıtım şirketi çalışanları
 • Demirçelik ve cam sektörü vb. sektörlerde faaliyet yürüten işyerlerinin, fırın, soğuk hava depoları gibi çalışması zorunlu bulunan
 • Bozulma riski bulunan tarım ve hayvancılık ürünlerinin haşatında çalışacaklar
 • Fırınlarda üretilen ekmeğin dağıtımında görevli olan araçlar ve çalışanlar
 • Kızılay koordinesinde kan ve plazma bağışı için randevusu olanlar
Sokağa Çıkma Yasağında Başkent Halkına Profesyonel Nakliyat Hizmeti Sunuyoruz

Ülkemizde nakliyat adına birçok düzenlemeler gerçekleştirilmiştir. Artık nakliyat firmaları Avrupa standartlarında hizmet sunmakla yükümlü duruma gelmiştir. Şehir içi ve şehirler arası nakliye alanında gerekli standartları sağlayan firmalar nakliyat hizmeti alanında faaliyetlerini yürütmektedir. Şehir içi ve karayolları trafik ekipleri gerekli kontrolleri yaparak firmanın yasal ve belirli kriterlere uygun olup olmadığına dair firmaları gerekli incelemelere tabi tutmaktadır. Gerekli şart ve hizmet kalitesine riayet eden firma ve kişiler gerekli cezai yaptırımlar uygulanmaktadır.

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmiştir.